Forum H2POLAND: wodór tu i teraz

Podziel się

Wydaje się, że etap, w którym o wodorze mówiliśmy jako o przyszłościowym nośniku energii, mamy już za sobą. Teraz przyszedł czas na realne i widoczne dla każdego działania, co potwierdzają inicjatywy podejmowane przez najważniejsze światowe instytucje oraz rządy poszczególnych państw. W maju br., podczas II Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND w Poznaniu, eksperci zaprezentują, w jakim miejscu jest dziś wodorowa rewolucja na świecie, w UE i w Polsce.

Niespokojne czasy pandemicznych zawirowań, wojna na wschodzie Europy, która wywróciła do góry nogami tradycyjne rynki energii, czy ogólnoświatowa walka z inflacją – takie i inne zjawiska tylko potęgują oczekiwania, iż wodór szybko stanie się tak powszechnym paliwem jak te dzisiejsze, konwencjonalne. Są to oczekiwania bardzo realne, bowiem świat chce postawić na wodór już nie tylko z powodów ekologicznych czy dążenia do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Obecnie chodzi także o zapewnienie energetycznego bezpieczeństwa każdemu z nas, a światowi liderzy właśnie wodorowi przypisują taką rolę. „It is bloody ambitious” – powiedział Frans Timmermans o wodorowej rewolucji i z pewnością ma rację, jednak – mimo że to zadanie bardzo trudne – z pewnością jest możliwe do zrealizowania.

W dniach 16-17 maja 2023 r. Poznań stanie się centralnym punktem dyskusji na temat wykorzystania wodoru. To w tych dniach w Poznań Congress Center, podczas Forum H2POLAND, zaprezentowane zostaną kluczowe dla dalszych zmian gospodarczych i społecznych rozwiązania, na które Europa i świat postawią w najbliższym czasie. Forum H2POLAND to projekt skierowany do przedstawicieli administracji rządowej i samorządu, przedsiębiorców, środowiska nauki, biznesu i mediów, a więc wszystkich tych, którym zależy na wdrażaniu przyjaznych środowisku technologii. Unikalność Forum polega również na tym, iż wydarzenie to łączy część konferencyjną z ekspozycją targową. Dzięki temu można zyskać wiedzę nie tylko teoretyczną, ale też praktyczną. Więcej tutaj