H2POLAND & NetZero Forum – budowanie zrównoważonej energetyki

Podziel się

Kluczowe aspekty związane z wykorzystaniem wodoru jako bodźca napędowego w kierunku neutralności klimatycznej będą omawiane, już w kwietniu, w Poznaniu podczas H2POLAND & NetZero Forum. Wydarzenie to, odbywające się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, skupi najważniejsze podmioty odpowiedzialne za dekarbonizację i gospodarkę wodorową w Polsce i Europie.

Jednym z głównych tematów debat podczas Forum będzie możliwość współpracy państw basenu Morza Bałtyckiego w celu budowy zintegrowanego rynku wodoru. Region ten ma ogromny potencjał, który może być wykorzystany w procesie transformacji energetycznej. Kolejnymi kwestiami w dyskusji będą rola technologii SMR (Small Modular Reactors) w rewolucji europejskiej gospodarki oraz finansowanie inwestycji wodorowych w Polsce ze środków zarówno unijnych, jak i krajowych.
Bogaty program Forum
Paliwa syntetyczne z zielonego wodoru stają się coraz atrakcyjniejszym sposobem na magazynowanie energii. Ich produkcja jest jednym z kluczowych elementów w drodze do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju. Jednakże aby to osiągnąć, konieczne jest omówienie mechanizmów finansowania oraz wsparcia regulacyjnego. Uczestnicy sesji „Paliwa syntetyczne” postarają się odpowiedzieć na pytania dotyczące przyszłości paliw syntetycznych. Dekarbonizacja transportu w branży logistycznej i dążenie do redukcji emisji dwutlenku węgla przez firmy transportowe. Czy wodór będzie skutecznym rozwiązaniem? Jak budować ekosystem, aby mobilność wodorowa mogła się rozwijać? Czy porty lotnicze i morskie będą hubami energetycznymi? To zagadnienia, które poruszą uczestnicy Forum.

Więcej tutaj