Najnowsza generacja wymienników ciepła JAG/ JAG Shield już dostępna!

Podziel się

Na rynek trafiły płytowy skręcany wymiennik ciepła JAG oraz płytowo-płaszczowy JAG Shield z unikatowym wzorem płyty grzewczej zaprojektowane przez inżynierów z firmy SECESPOL.

Inżynierowie SECESPOL ponownie potwierdzili, że pasja do projektowania najbardziej wydajnych sposobów wymiany ciepła przynosi niesamowite efekty. Na rynek trafiły płytowy skręcany wymiennik ciepła JAG oraz płytowo-płaszczowy JAG Shield z unikatowym wzorem płyty grzewczej.


W nowych wymiennikach zwiększona jest turbulencja przepływu i powierzchnia wymiany ciepła. Opatentowana uszczelka zapewnia optymalne uszczelnienie nawet w zastosowaniach wysokociśnieniowych. Wykorzystane rozwiązania pozwoliły na zwiększenie wydajności cieplnej wymienników nawet o 10%!
- Testy potwierdziły, że innowacyjny wzór przetłoczeń, w połączeniu ze specjalnie modelowaną geometrią płyty zdecydowanie zwiększyły wydajność wymienników JAG i JAG Shield. Dodatkowo w wymiennikach zmniejszyliśmy spadek ciśnienia i zredukowaliśmy tworzenie osadów – mówi Wojciech Miciak, kierownik Działu Badań i Rozwoju w SECESPOL.


- Kompaktowe i lżejsze wymienniki JAG i JAG Shield możemy dostosowywać do indywidualnych wymagań naszych klientów w różnych branżach, m.in. w przemyśle chemicznym, spożywczym, celulozowo-papierniczym, morskim, energetycznym, farmaceutycznym czy hutniczym i stalowym oraz HVAC – dodaje Ireneusz Szachta, kierownik Działu Wdrożeń SECESPOL.


Inżynierowie SECESPOL pracowali nad nowym wzorem przetłoczeń JAG przez ponad sześć lat. Lepsza wymiana ciepła i zmniejszenie spadków ciśnień to efekt wdrożenia ząbkowanych kanałów płyty JAG.