Najnowsze wydanie "Wszystko Działa" już dostępne

Podziel się

Zobacz najnowsze wydania "Wszystko Działa"

Dobra passa zwykle nie trwa wiecznie. Po niezwykle korzystnym dla rozwoju pomp ciepła roku 2022, kiedy to sprzedano i zainstalowano rekordową ich liczbę, przyszło załamanie. W momencie, gdy magazyny dystrybutorów pękały w szwach, w wątpliwość została podana skuteczność i opłacalność tych urządzeń. Wyraźne piętno odcisnęły też wysoka inflacja, szybujące ceny energii, brak odpowiednich regulacji i szereg innych czynników. Kłopoty dotknęły zresztą cały rynek instalacyjno-grzewczy. Niekorzystna sytuacja uderzyła m.in. w producentów i dystrybutorów urządzeń grzewczych, instalatorów, hurtownie instalacyjne oraz – w końcowym etapie – w użytkowników. Dodatkowo pojawiło się wiele mitów i przekłamań w tym zakresie. W wywiadzie numeru, zamieszonym w bieżący wydaniu „Wszystko Działa”, Magdalena Kopaczyk, kierownik działu produktu i marketingu marek Beretta i Riello, radzi, by nie snuć czarnych wizji przyszłości dotyczącej tego segmentu i opierać się na dotychczasowych doświadczeniach. Prezentuje też swój przepis na sukces: – Postawiliśmy  na wiedzę i doświadczenie naszego zespołu oraz na stabilność naszych marek na rynku, wypracowane przez lata zaufanie klientów i relacje biznesowe, podkreślanie atutów, wyróżniających nas od konkurencji.

Pomimo iż przyczyny aktualnej sytuacji są złożone i niezależne od starań branży, to – zdaniem wielu ekspertów – pompy ciepła muszą wrócić do łask i docelowo tendencja będzie wzrostowa.

O tym, że już dziś można dostrzec szereg pozytywnych sygnałów, które jeszcze w tym roku ułatwią odbicie pomp ciepła na polskim rynku, piszą w swoich artykułach, zamieszczonych w bieżącym wydaniu, Tomasz Boruc oraz Joanna Jania. Zwracają oni też uwagę, że profesjonalne hurtownie czy odpowiednio przygotowani instalatorzy są źródłem fachowej wiedzy w tym zakresie. O tym, w jakim kierunku będzie rozwijał się rynek instalacyjno-grzewczy, będziemy też dyskutować w trakcie wielu paneli zorganizowanych podczas Wielkiego Bloku Targowego 23-25 kwietnia br. Więcej na temat piszemy w cyklu artykułów zamieszczonych na stronach 18-34.

Przypominam, że w trakcie tych trzech dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi INSTALACJE, GREENPOWER, EXPOPOWER, SAWO i SECUREX, a także Forum H2POLAND i NetZero. Podczas tej kompleksowej imprezy będzie też można zobaczyć liczne premiery rynkowe, poznać nowatorskie technologie i spotkać się z wybitnymi ekspertami na licznych konferencjach i w strefach tematycznych. Do zobaczenia!