Nowa generacja zaworów AZV

Podziel się

Ulepszona konstrukcja umożliwiająca elastyczny montaż zaworu w czterech pozycjach, odpinany kabel i możliwość zmiany pozycji początkowej bez demontażu – to tylko niektóre z wielu zalet nowej generacji zaworów strefowych AZV marki AFRISO.

Znane i doceniane przez rzesze klientów produkty marki AFRISO zostały udoskonalone, aby jeszcze bardziej ułatwić pracę w instalacji.

Cenione rozwiązania, nowe atuty

Obecne od lat na rynku, sprzedane w tysiącach egzemplarzy zawory AZV od dawna są uważane za wyznacznik jakości i niezawodności. Zdobyły liczne grono wiernych odbiorców, a instalatorzy ufają tym produktom w swojej codziennej pracy. Aby jeszcze bardziej wyjść naprzeciw ich potrzebom, w produktach marki AFRISO wprowadzono szereg innowacji i udoskonaleń.

Ewolucja rozwiązań, rewolucja w montażu

Nowa generacja zaworów strefowych AZV posiada unikatową konstrukcję pozwalającą na montaż zaworu aż w czterech pozycjach – także z siłownikiem elektrycznym skierowanym w dół. Takie rozwiązanie wynika z wysokiej szczelności oraz kształtu siłownika, co chroni urządzenie przed dostaniem się wody w miejscu wejścia wtyczki do gniazda.

Dodatkowo w nowych modelach można bez problemu zmienić pozycję początkową zawieradła, dzięki czemu jesteśmy w stanie łatwo skorygować błąd montażowy armatury bez konieczności demontażu zaworu i związanego z tym opróżniania instalacji z medium.

Odpinany siłownik elektryczny zasilany napięciem 230 V można łatwo i szybko zamontować za pomocą klamry blokującej w dowolnym momencie po zainstalowaniu zaworu. Jego wymiana nie wymaga zatrzymywania pracy instalacji i spuszczania z niej medium. Co istotne – siłownik będzie można dokupić osobno, a nowe modele wyposażono w gniazdko wtyczki elektrycznej, umożliwiające łatwe odpięcie przewodu zasilającego.

więcej tutaj