Odkryjcie strefę OSFIS

Podziel się

Innowacyjne produkty, nietypowe rozwiązania i nowatorskie technologie skierowane do branży instalacyjnej – wszystko to będzie można znaleźć w strefie OSFIS 23-25 kwietnia br. na terenie MTP. Organizatorem strefy jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Instalacyjnych i Serwisowych OSFIS, które chce pokazać, że zawód instalatora jest atrakcyjną ścieżką kariery.

Targi INSTALACJE to wydarzenie od wielu lat przyciągające tysiące specjalistów z zakresu instalacji sanitarnych, grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, a także producentów, dystrybutorów oraz inwestorów z całego kraju. Gospodarzem tego jednego z największych wydarzeń branży instalacyjnej w Polsce, odbywającego się 23-25 kwietnia 2024 r., są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wzorem lat ubiegłych Stowarzyszenie OSFIS angażuje się we współorganizację tego wielkiego branżowego święta. Głównym celem jest zorganizowanie wraz z partnerami specjalnej strefy skierowanej do przybywających na Targi instalatorów – strefy, która będzie atrakcyjna i będzie oferowała zwiedzającym jak najwięcej wartości.
Ekologia i zrównoważony rozwój
W tegorocznej strefie OSFIS, którą będą współtworzyć firmy współpracujące z OSFIS, jednymi z głównych nurtów, które z pewnością przyciągną uwagę uczestników Targów, będą ekologia i zrównoważony rozwój. W obliczu coraz większej świadomości ekologicznej społeczeństwa firmy prezentujące swoje produkty podkreślają ich efektywność energetyczną, oszczędność zasobów naturalnych oraz minimalny wpływ na środowisko. Od energooszczędnych systemów grzewczych po innowacyjne technologie odzyskiwania wody deszczowej – w strefie OSFIS można spodziewać się wielu rozwiązań przyjaznych dla środowiska.
Inteligentne i innowacyjne technologie
Kolejnym istotnym tematem będą inteligentne technologie domowe. W strefie OSFIS można spodziewać się prezentacji najnowszych systemów automatyki domowej, pozwalającej na efektywne zarządzanie energią i zasobami.
Nie zabraknie też innowacji w zakresie instalacji sanitarnych i grzewczych. Od nowoczesnych systemów ogrzewania podłogowego po inteligentne rozwiązania wentylacyjne – uczestnicy Targów będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami i technologiami poprawiającymi komfort życia oraz efektywność energetyczną budynków.
Część warsztatowa
Organizatorzy zadbają także o część warsztatową dla odwiedzających instalatorów oraz uczniów. To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę praktyczną, zdobyć nowe umiejętności czy przetestować nowoczesne narzędzia i urządzenia.
W strefie OSFIS będzie szansa zobaczyć, jak przyszłość tej dziedziny kształtuje się pod wpływem technologii cyfrowych i stale zmieniających się potrzeb klientów. Warto zauważyć, że przyszłość branży instalacyjnej zależy nie tylko od postępu technologicznego, ale także od zdolności firm do adaptacji i innowacji. Firmy muszą być elastyczne i otwarte na nowe rozwiązania, stale podnosząc swoje kwalifikacje oraz śledząc najnowsze trendy i technologie. Tylko w ten sposób będą w stanie sprostać zmieniającym się potrzebom klientów i pozostać konkurencyjnymi w dynamicznym środowisku rynkowym.
INSTALMANIA po raz drugi
INSTALMANIA, która odbywa się podczas Targów Instalacje to nie tylko zwykłe spotkanie branżowe, ale przede wszystkim spektakularny pokaz praktycznych umiejętności oraz innowacyjnych technologii w dziedzinie montażu instalacji grzewczych. Organizowane są one przez doświadczonych specjalistów z branży, którzy prezentują najnowsze rozwiązania w dziedzinie ogrzewania – od tradycyjnych kotłów gazowych po zaawansowane systemy oparte na odnawialnych źródłach energii. Nowością w tej edycji będzie także instalacja wody szarej, czyli systemu umożliwiającego ponowne wykorzystanie wody z pralki, umywalki czy prysznica do innych celów, np. do spłukania toalety.

więcej tutaj