Pompy ciepła wśród dziesięciu przełomowych technologii 2024 r.

Podziel się

Pompy ciepła to jedna z dziesięciu najbardziej przełomowych technologii 2024 r., której znaczenie i popularność będą rosły i która będzie miała duży wpływ na codzienne życie w kolejnych latach.

Magazyn „MIT Technology Review”, wydawany przez amerykańską uczelnię Massachusetts Institute of Technology, od 24 lat co roku przedstawia listę 10 technologii mających największy potencjał, by odmienić nasz świat w nadchodzących latach. Większość pozycji na tej liście, co nie dziwi, zajęły technologie z branży informatycznej. W obszarze energii wskazano na pompy ciepła oraz jeszcze dwie przełomowe technologie: superwydajne ogniwa słoneczne oraz zaawansowane systemy geotermalne.

Technologie zmieniające świat

Przeglądy prezentowane na liście obejmują szeroki zakres dziedzin, od biotechnologii i sztucznej inteligencji po obliczenia, robotykę i technologię klimatyczną, oraz odzwierciedlają dynamiczny charakter postępu technologicznego. Każda z wyróżnionych technologii odgrywa ważną rolę w swojej dziedzinie, wpływając na różne aspekty życia codziennego i działalności przemysłowej. W tym roku szczególne znaczenie przypisano innowacjom w obszarze komputerów, mediów społecznościowych, opieki zdrowotnej i czystej energii. 

Więcej tutaj