Przedstawiciele hurtowni podsumowują ubiegły rok

Podziel się

Pierwsze tygodnie roku 2022 były obiecujące dla przedstawicieli hurtowni zrzeszonych w Polskim Związku Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Instalacyjnej, Klimatyzacji i Wentylacji ZHI, ale agresja Rosji na Ukrainę całkowicie zmieniła perspektywę.

Z dnia na dzień niemal wszystkie założenia przestały być pewne: ceny surowców i paliw, kursy walut, dostawy itd. Trochę już o tym zapomnieliśmy, ale niepewność co do kolejnych dni i tygodni była powszechna.

Po dwóch latach pandemii, rozchwiania rynku, niespotykanych wcześniej szybkich wahań cen surowców i materiałów przedstawiciele hurtowni zrzeszonych w ZHI oczekiwali stabilizacji, uspokojenia i normalnej pracy. I właściwie początkowo wszystko na to wskazywało: okres pandemii branża hurtowa przeżyła w nadspodziewanie dobrej formie, podobnie zresztą jak cały sektor budowlany. Większość firm zwracała szczególną uwagę na finanse, stany magazynowe, a także dostępność towarów. A zatem z pandemii branża „wyszła obronną ręką”. Sytuacja zmieniła się jednak po agresji Rosji na Ukrainę.

Więcej tutaj