SAWO 2024: Ochrona zdrowia i jakość pracy kluczem do sukcesu

Podziel się

Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO to nie tylko wystawa, to również miejsce wymiany doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa pracy, ergonomii, wellbeingu, ratownictwa, ochrony przeciwpożarowej i innych pokrewnych zagadnień. W tegorocznej edycji swój udział potwierdziło dotąd już 150 wystawców.

Nadchodząca edycja SAWO, zaplanowana na 23-25 kwietnia 2024 r., zapowiada się znakomicie – w Poznaniu, w ramach niezwykle bogatej ekspozycji, wyznaczane będą trendy w branży BHP, a spora część wystawców targów zaprezentuje wiele nowości, premier rynkowych i innowacyjnych rozwiązań przyszłości. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które służy ochronie życia i zdrowia w środowisku pracy oraz bezpośrednio przyczynia się do wprowadzania w przedsiębiorstwach zaawansowanych technologii i rozwiązań podnoszących jakość pracy i bezpieczeństwa zatrudnionych osób.

Targi nabierają rozpędu

– Obecny rozwój dziedziny BHP w Polsce jest niezwykle obiecujący i odzwierciedla zwiększoną świadomość zarówno pracodawców, jak i pracowników co do kluczowej roli bezpieczeństwa i higieny pracy w codziennym życiu zawodowym. Obserwujemy dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii, takich jak inteligentne rozwiązania wearable czy systemy monitoringu w czasie rzeczywistym, które nie tylko podnoszą skuteczność działań BHP, ale także stanowią krok w stronę przyszłościowego podejścia do ochrony pracowników – informuje Dagmara Suprun, dyrektor Targów SAWO. – Rozwój branży BHP w Polsce idzie w parze z globalnymi trendami, przy uwzględnieniu zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych norm bezpieczeństwa. Widzimy również rosnące zainteresowanie aspektami zrównoważonego rozwoju, gdzie dbałość o środowisko i zdrowie psychiczne pracowników stają się kluczowymi elementami strategii BHP – dodaje. Więcej TUTAJ