Spektakularny sukces polskiej fotowoltaiki

Podziel się

Rynek fotowoltaiki w Polsce przeżywa bez wątpienia renesans. Na koniec roku 2021 moc zainstalowana w tym sektorze osiągnęła w naszym kraju wartość 7,67 GW – wobec 3,7 GW rok wcześniej. Ten trend wzrostu nowych mocy cieszy z pewnością całą branżę instalacyjną.

Rozwój fotowoltaiki w Polsce natrafia od czasu do czasu na różnego rodzaju przeciwności, mimo to wychodzi z tego najczęściej obronną ręką. Jak wygląda obecnie trend tego sektora energetyki w naszym kraju?

Odpowiedź na to pytanie przynoszą różnego rodzaju opracowania. Jednym z nich jest dziesiąta edycja corocznego raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej, zatytułowana „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2022”. Zawiera kompleksowe analizy oraz prognozy dotyczące rynku fotowoltaicznego na terenie naszego kraju. Z uwagi na to stanowi niezwykle wartościowe źródło informacji dla wszystkich zainteresowanych branżą oraz osób, które planują inwestycje w tym sektorze.

Raport jest szczególnie przydatny dla przedsiębiorców, którzy chcą inwestować w energetykę odnawialną, instalatorów, a także dla instytucji rządowych oraz badawczych, które zajmują się rozwojem tej branży. Dzięki zebranym i przeanalizowanym danym raport dostarcza wglądu w realny stan rynku, umożliwiając podejmowanie trafnych decyzji biznesowych oraz politycznych. Więcej TUTAJ