Targi SECUREX 2024 z nowym wydarzeniem branżowym

Podziel się

„Bezpieczna przyszłość. Niekonwencjonalne rozwiązania w branży security” to temat przewodni nadchodzącej edycji Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX.

Zajmujące w dniach 23-25 kwietnia pawilon 6 MTP wydarzenie tradycyjnie już będzie przestrzenią prezentacji aktualnych trendów z zakresu ochrony mienia, osób i informacji, zabezpieczeń technicznych czy cyberbezpieczeństwa. Nowością będzie natomiast I Międzynarodowy Kongres Zabezpieczeń Technicznych „W poszukiwaniu innowacji i dobrych praktyk”.

Koniec kwietnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie niezwykle obfity w wydarzenia branżowe – targi i konferencje z obszaru energetyki, instalacji, bezpieczeństwa pracy czy zabezpieczeń technicznych. To właśnie podczas Targów SECUREX, odbywających się w ramach Wielkiego Bloku Targowego, na przestrzeniach ekspozycyjnych firm i instytucji poruszone zostaną wszelkie aspekty związanie z szeroko rozumianym bezpieczeństwem: od służb mundurowych, poprzez zabezpieczenia przeciwpożarowe i systemy alarmowe, aż po ochronę fizyczną.

Merytoryczny impuls dla branży

Przez wszystkie trzy dni Targów SECUREX będzie odbywał się I Międzynarodowy Kongres Zabezpieczeń Technicznych „W poszukiwaniu innowacji i dobrych praktyk”. To pierwsze wydarzenie o takiej skali w historii Targów Securex, stanowiące przestrzeń do dialogu pomiędzy ekspertami branży bezpieczeństwa i zabezpieczeń technicznych, dostawcami rozwiązań i usług, projektantami, instalatorami i klientami końcowymi. W czasie obrad na trzech przestrzeniach odbędzie się kilkanaście sesji tematycznych, debat oraz warsztatów praktycznych z obszaru zabezpieczeń technicznych oraz bezpieczeństwa fizycznego. Ponadto w ramach Kongresu pod patronatem merytorycznym Polskiej Izby Systemów Alarmowych zorganizowane zostaną Mistrzostwa Instalatorów Systemów Alarmowych.

– W zmieniającym się środowisku bezpieczeństwa, oprócz prezentacji nowoczesnych rozwiązań i budowania relacji biznesowych, stawiamy na wzbogacenie warstwy merytorycznej Targów. Obecne czasy pokazały olbrzymią potrzebę wzmocnienia bezpieczeństwa obiektów użyteczności publicznej i infrastruktury krytycznej, postaramy się więc na tę potrzebę odpowiedzieć w dwójnasób. Łącząc siły z partnerami merytorycznymi, tworzymy zupełnie nowe wydarzenie, dające mocny impuls dla branży, połączony z solidną dawką merytoryki – mówi Paulina Maniecka, dyrektor projektu SECUREX.

Trzy dni, trzy sceny, ponad 100 ekspertów

W trakcie Kongresu ponad stu ekspertów z zakresu zabezpieczeń technicznych oraz przedstawicieli obiektów użyteczności publicznej, obiektów kluczowych dla bezpieczeństwa państwa, obiektów komercyjnych, administracji rządowej i samorządowej, instytucji bezpieczeństwa państwa, a także polskich i zagranicznych ośrodków naukowych i eksperckich będzie wymieniało się wiedzą i doświadczeniami z zakresu bezpieczeństwa i ochrony. Prelegentami wydarzenia będą m.in. przedstawiciele struktur NATO i instytucji bezpieczeństwa publicznego, specjaliści z zakresu zabezpieczeń technicznych, cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa fizycznego, w tym m.in. gen. dyw. w st. spocz. prof. dr hab. Bogusław Pacek czy były dowódca JW GROM, płk rez. Piotr Gąstał.

więcej tutaj