Thermaflex Ultra M - wysoka wydajność instalacji przemysłowych

Podziel się

Thermaflex działa jako światowa organizacja, z silną obecnością na rynkach. Zapewnia inteligentne i trwałe rozwiązania dla dystrybucji ogrzewania, chłodnictwa oraz wody pitnej. W Polsce firma obecna jest od 1992 roku, gwarantując rozwiązania na bazie poliolefin dla branży instalacyjnej. Organizacja przyczynia się do zrównoważonego rozwoju i redukowania strat energii, poprzez tworzenie, rozwój i integrację systemów skoncentrowanych na skutecznym zabezpieczeniu instalacji przesyłowych. Współtworzy innowacyjne rozwiązania, dostosowane do nowych wyzwań i potrzeb rynku.

Otulina Ultra M to wyjątkowe rozwiązanie producenta nowoczesnych systemów izolacyjnych, firmy Thermaflex, do termoizolacji systemów grzewczych, sanitarnych oraz transportu ciepłej i zimnej wody w wymagających gałęziach przemysłu. Otuliny skutecznie redukują zużycie energii oraz emisję CO2, zapewniając tym samym ogromne korzyści użytkowe oraz ochronę środowiska.

Firma Thermaflex specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań izolacyjnych, które gwarantują pełną wydajność instalacji oraz ich bezpieczeństwo. W ofercie producenta znajduje się otulina termoizolacyjna Ultra M, która dedykowana jest do izolowania m.in. instalacji przemysłowych.

Spełnia wyjątkowe wymagania

System termoizolacyjny Thermaflex Ultra M przeznaczony jest do stosowania w miejscach o podwyższonych wymaganiach estetycznych oraz higienicznych. Rozwiązanie sprawdzi się m.in. w wymagających gałęziach przemysłu przy izolacji systemów grzewczych i sanitarnych oraz systemów transportu ciepłej i zimnej wody.

Skuteczna izolacja termiczna zwiększa efektywność procesów, co wpływa na ekonomiczność pracy produkcji, a przy tym ma pozytywny wpływ na aspekty ekologiczne. Wszelkie straty ciepła negatywnie wpływają na działalność firm, dlatego izolacja instalacji przemysłowych z ciepłą i zimną wodą może przynieść przedsiębiorstwom ogromne oszczędności oraz realnie wpływa na wydajność całej produkcji. Rozwiązanie firmy Thermaflex umożliwia zminimalizowanie strat ciepła do minimum a dzięki swojej gęstej zamkniętej strukturze komórkowej stanowi skuteczną barierę antydyfuzyjną.

Wyjątkowy produkt

Ultra M to produkt termoizolacyjny, który stworzony jest z wysokiej jakości pianki PE, który jest wyjątkowo trwałym materiałem izolacyjnym. Od zewnątrz otulina laminowana jest warstwą ze wzmocnionego radełkowanego polietylenu z zamkiem zatrzaskowym, który ułatwia montaż systemu oraz umożliwia szybką inspekcję danego odcinka instalacji. Polimerowa powłoka zabezpiecza izolację

przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Wytłaczana powłoka nie tylko zapewnia wysoką estetykę izolacji, ale także gwarantuje proste czyszczenie.

Otuliny Thermaflex Ultra M posiadają grubość ścianek od 7,5 mm do 13 mm. Rozwiązanie dostępne jest w standardowej długości wynoszącej 2 m, natomiast średnica otuliny mieści się w granicach od 12 do 114 mm w zależności od potrzeb projektowych. Otuliny Ultra M pakowane są w kartony o wymiarach 205x60x40cm.

Rozwiązanie termoizolacyjne Thermaflex Ultra M to produkt do zadań specjalnych. Gwarantuje wysoką wydajność instalacji przemysłowych, które narażone są na duże obciążenia i ewentualne straty. Zastosowanie nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie i proekologicznych rozwiązań pozytywnie wpływa na pracę różnych gałęzi przemysłu, w których przewody instalacyjne wymagają szczególnej troski. Otulina została zaprojektowana z myślą o zabezpieczeniu przed stratami ciepła, zapobieganiu uszkodzeniom mechanicznym oraz utrzymywaniu wydajności przez cały okres użytkowania.

Materiał partnera - Thermaflex