W stronę wyjątkowości w łazienkach

Podziel się

Branża łazienek w ostatnim roku nie próżnowała. Doczekaliśmy się ciekawych premier, innowacji i zaskakujących rozwiązań. We wzornictwie dominują masowe kształty i wyraziste kolory. Coraz częściej pojawiają się też elementy związane z naturą.

Łazienkowy design od lat dąży w stronę lekkości i subtelności, chociażby za sprawą cienkościennej ceramiki. Kierunek ten został wyznaczony już w 2013 r. Ale w 2022 r. nagle nastąpił zwrot. Na rynku coraz odważniej zaczęły pojawiać się charakterystyczne, masywne, zaokrąglone krawędzie. Częściowy odwrót od dominacji smukłych i delikatnych linii można było zaobserwować także w obszarze armatury. Czy to znak końca pewnej epoki? Warto być wyczulonym na te cechy w produktach, bo wydaje się, że powoli dominacja delikatności się kończy.

Mniej lekkości w formie produktów idzie w parze z otwartością na wyraziste kolory. Nie chodzi w tym przypadku o czerń czy złoto, ale coraz więcej na rynku dostępnych jest np. żółtych czy zielonych baterii. Tak samo barwne stają się profile kabin prysznicowych czy przyciski do spłuczek. Nie mówiąc już o ceramice. W tym przypadku kolory są dziś dostępne w wydaniu matowym i błyszczącym. Dominujące barwy są wyraziste, ale nie soczyste, trochę jakby przygaszone, przybrudzone. Na pierwszy plan wybijają się zieleń, żółć, terakota, bordo, brąz i róż. Więcej tutaj