Wielki blok targowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich w kwietniu 2024 r.

Podziel się

Nowe strefy tematyczne, liczne premiery rynkowe, branżowe spotkania, konferencje i prezentacje oraz szeroka współpraca z profesjonalistami z branży, a ponadto Akcja Autokarowa dla instalatorów oraz wiele konkurów z nagrodami. Tak zapowiadają się Targi INSTALACJE oraz równolegle odbywające się Targi GREENPOWER, Targi EXPOPOWER, Targi SECUREX oraz Targi SAWO (23-25 kwietnia 2024 r.). Wszystkie te wydarzenia utworzą jedyne takie w Polsce kompleksowe spotkanie adresowane do branży instalacyjnej, odnawialnych źródeł energii, energetyki konwencjonalnej, nowoczesnych technologii zero- i nisko-emisyjnych, a także zabezpieczeń oraz ochrony pracy, pożarnictwa i ratownictwa.

– Z niecierpliwością odliczamy czas do wielkiego bloku targowego w kwietniu 2024 r. Zaplanowaliśmy nowe strefy, które pozwolą ukazać potencjał naszych wystawców z różnych branż. Spodziewamy się kilku tysięcy wystawców, którzy zagoszczą w pawilonach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – mówi Marcin Gorynia, dyrektor grupy produktów w Grupie MTP. I podkreśla, że będzie to największe tego typu wydarzenie branży OZE, instalacyjnej, energetycznej, technologii dekarbonizacyjnych, zabezpieczeniowej i ochrony pracy w kraju. – Widzimy zdecydowaną synergię między planowanymi przez nas salonami branżowymi. Te sektory gospodarki wzajemnie się przenikają, są ze sobą kompatybilne i w wielu aspektach wzajemnie się uzupełniają. Dzięki łączeniu wydarzeń dajemy ich uczestnikom o wiele szerszą ofertę. Do tego zaoferujemy profesjonalną część konferencyjną, która zaprezentuje najbliższe perspektywy rozwoju interesujących nas rynków – tłumaczy Marcin Gorynia.

Wydarzenia towarzyszące Targom INSTALACJE

 

 

 

Targom INSTALACJE 2024 będą towarzyszyć ciekawe strefy tematyczne prezentujące liczne nowości branżowe. Integralną częścią Targów będą m.in. Salon Klimatyzacji i Wentylacji, Salon Łazienka PRO czy Strefa Inwestora Indywidualnego. Ponownie przy współpracy z OSFIS powstanie specjalna strefa dla instalatorów i uczniów zawodu.

– Cieszymy się, że kolejny raz specjaliści OSFIS będą mogli poprowadzić Strefę Praktyczną na Targach INSTALACJE. Zeszłoroczna edycja pokazała, że branża potrzebuje takich miejsc. Już dziś zapraszam na spotkania w strefie, gdzie targowi goście będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności manualnych. Kolejny raz udowodnimy, że zawód instalatora jest atrakcyjną ścieżką kariery – mówi Paweł Kaczmarek, prezes OSFIS.

Ponadto Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Instalacyjnej, Klimatyzacji i Wentylacji ZHI wraz z Grupą MTP oraz Stowarzyszeniem Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych  SPIUG planuje organizację kolejnej Konwencji Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego, która od lat wpisuje się w harmonogram Targów INSTALACJE.

– ZHI od wielu lat jest partnerem branżowym Targów INSTALACJE. Nasza obecność podczas tego wydarzenia jest dla nas oczywista. Podczas kolejnej edycji Konwencji skupimy się na wyzwaniach, przed którymi stanie branża w 2024 r. Podsumujemy, jak tegoroczne zmiany na rynku wpłynęły na rynek instalacyjno-grzewczy i wraz z zaproszonymi ekspertami, w ramach paneli dyskusyjnych, porozmawiamy o możliwych rozwiązaniach w przyszłości – zapowiada Tomasz Boruc, dyrektor zarządzający Związku ZHI. – Blok Targów INSTALACJE to od lat jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej branży. Członkowie SPIUG zawsze są wśród wystawców, a także czynnie współtworzą program wydarzeń towarzyszących. Tak samo będzie podczas przyszłorocznej edycji wydarzenia – dodaje Janusz Starościk, prezes Zarządu SPIUG.

Innowacje z zakresu OZE podczas GREENPOWER

Targi GREENPOWER od lat są jednym z największych wydarzeń związanych z odnawialnymi źródłami energii i technologiami dekarbonizacyjnymi oraz nisko- i zeroemisyjnymi w Polsce. Podczas przyszłorocznego spotkania wystawcy zaprezentują nowoczesne produkty oraz usługi z zakresu fotowoltaiki, biogazu, biomasy, energii wiatrowej, wodnej i geotermalnej, a także biopaliw i wodoru. Na uwagę zasługuje ponadto prezentacja infrastruktry ładowania oraz pojazdów elektrycznych.

 

 

 

Targi GREENPOWER to doskonała okazja, by poznać rynkowe tendencje, wymienić praktyczne spostrzeżenia, dowiedzieć się, przed jakimi wyzwaniami i możliwościami stoi branża. To właśnie na targach GREENPOWER można zobaczyć tak dynamicznie rozwijające się w ostatnich latach rozwiązania fotowoltaiczne dla domu i biznesu. Systemy montażowe, moduły fotowoltaiczne, falowniki, optymalizatory, magazyny energii, inwertery, konwertery – to niektóre z nich. Dodatkowo przedstawiciele branży pomogą w doborze i analizie opłacalności np. systemów PV. Targom GREENPOWER towarzyszyć będą konferencje i dyskusje z udziałem ekspertów, naukowców i praktyków oraz zagranicznych gości. Jednymi z takich wydarzeń będą m.in. 2. Forum Magazynowania Energii organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii i Grupę MTP czy organizowana przez Magazyn Biomasa „Zielona Strefa” - edukacyjna przestrzeń umożliwiająca zwiedzającym zapoznanie się z ekologicznymi rozwiązaniami opartymi m.in. na biogazie, pellecie czy fotowoltaice..

 

Biznesowa struktura uczestników wyraźnie przekłada się na nowe relacje inwestorskie. W targach uczestniczą inwestorzy, deweloperzy, instalatorzy, a także projektanci instalacji. Wydarzenie na stałe wpisało się także w kalendarz przedstawicieli władz samorządowych, właścicieli hoteli, ośrodków wypoczynkowych, szpitali i gospodarstw rolnych czy zarządców budynków użyteczności publicznej.

Więcej TUTAJ