Wszystko Działa w odświeżonej szacie graficznej i nowym wydaniu

Podziel się

Marcowy numer czasopisma „Wszystko Działa” jest już dostępny. I to w nowej, atrakcyjnej szacie graficznej. Nad merytoryczną stroną czasopisma odtąd będzie czuwać Rada Programowa, a także nowy zespół redakcyjny. Zapraszamy do lektury!

Jednym z głównych założeń czasopisma „Wszystko Działa” wydawanego przez Grupę MTP jest integracja branży instalacyjno-grzewczej w celu wspólnego działania na rzecz dynamicznego rozwoju całego rynku. Jesteśmy źródłem przejrzystej, rzetelnej i wyczerpującej informacji skierowanej zarówno dla przedstawicieli hurtowni, jak i projektantów, wykonawców instalacji oraz producentów i dystrybutorów. Czasopismo – dystrybuowane bezpłatnie – dostępne jest w formie drukowanej i elektronicznej. 

Nowe wyzwania

W czasopiśmie szeroko prezentowane są innowacyjne technologie, produkty i rozwiązania na temat najnowszych osiągnięć z branży ciepłownictwa, ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji, chłodnictwa, techniki sanitarnej i bezpieczeństwa pracy. W najnowszych wydaniach sukcesywnie będziemy poszerzać tematykę o zagadnienia z obszaru gazownictwa, technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii - w tym technologii wodorowych - a także zagadnień z zakresu budownictwa energooszczędnego i efektywności energetycznej. Będziemy przybliżać Państwu wpływ sytuacji gospodarczej, politycznej, a także legislacyjnej na całą branżę a także prezentować sposoby finansowania rozmaitych projektów. Nie zabraknie także opinii, komentarzy i felietonów specjalistów z całej branży.

Aktualne wydanie

W marcowym numerze „Wszystko Działa” prezentujemy główne założenia najnowszej wersji programu „Czyste Powietrze” oraz staramy się odpowiedzieć na pytanie jak można uzyskać większe dofinansowanie na przeprowadzenie tzw. kompleksowej termomodernizacji i jak ostatecznie tego typu działania wpłyną na rozwój branży instalacyjno-grzewczej. A ta z pewnością rozwija się dynamicznie i ma do zaoferowania coraz to nowsze rozwiązania technologiczne. Jednym z nich są grzewcze układy hybrydowe czyli połączenie np. instalacji kolektorów słonecznych z magazynami ciepła oraz szczytowym źródłem ciepła (kotłem gazowym, elektrycznym, olejowym czy biomasowym albo pompą ciepła). Rozwiązania te mogą przyczynić się do ograniczenia zużycia paliw czy energii elektrycznej oraz ograniczenia kosztów ogrzewania. W jaki sposób? Warto o tym przeczytać w artykule poświęconym tego typu technologiom.

Na rozwój branży instalacyjno-grzewczej wpłyną też z pewnością inwestycje w zrównoważony rozwój, umiejętności i talenty pracowników oraz cyfryzację, o których piszemy w kolejnym materiale. Tego typu działania wymagają jednak przemyślenia i zazwyczaj istotnej przebudowy wielu procesów w przedsiębiorstwie. Warto zatem dobrze przygotować się by ostatecznie nie przegrać w procesie transformacji.

Wartym uwagi jest również artykuł, na temat rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce. Wciąż odkrywane są nowe możliwości wykorzystania wodoru wraz ze sposobami jego przechowywania. W Polsce również mamy już pierwsze tego typu projekty. Jakie? Zachęcamy do zapoznania się z materiałem na temat wodorowej rewolucji.

Całość wydania dopełniają zapowiedzi imprez branżowych. Jedną z nich jest II Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, które odbędzie się już w maju w Poznaniu. Równolegle odbywać się będą Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER oraz Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER, poświęcone najnowszym trendom w energetyce, ciepłownictwie i gospodarce nisko- oraz zeroemisyjnej, na które zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim czytelnikom, że jesteście z nami i zapraszamy do zapoznania się z nową wersją czasopisma „Wszystko Działa”.

ZOBACZ NAJNOWSZE WYDANIE >> TUTAJ