Z zaworami ARV Vario ProClick masz wpływ na przepływ!

Podziel się

Elastyczny dobór zaworu pod wymagany przepływ zgodnie z prawidłowym Kvs, niski przeciek wewnętrzny, niski moment obrotowy – to tylko kilka zalet nowej generacji zaworów ARV, które są już dobrze znane i cenione przez rzesze instalatorów w całej Polsce.

Jedną z przewag nowej generacji 3-drogowych zaworów mieszających ARV Vario ProClick jest możliwość zmiany Kvs na zamontowanym zaworze. Tę wysoką precyzję regulacji zapewnia innowacyjna wielostopniowa zmiana Kvs, która w dostępnej gamie zaworów umożliwia nastawę w zakresie od 3,5 aż do 50 m3/h.

Wpływ na przepływ

Dlaczego to takie ważne? Zbyt mały Kvs może ograniczać przepływ oraz powodować zbyt duże opory i spadki ciśnienia. Prowadzi to do strat energii, dławienia przepływu, zmniejszenia wydajności systemu i finalnie do niedogrzewania pomieszczeń.

Natomiast ustawienie za dużego Kvs skutkuje gorszymi właściwościami regulacyjnymi i dużymi wahaniami temperatury w instalacji. Oznacza to, że zawór nie będzie w stanie osiągnąć pożądanej temperatury – zamiast tego będzie oscylował np. o 3 stopnie powyżej lub poniżej zadanej i nie spełniając swojej funkcji. Taka sytuacja ma wpływ na ciągłą pracę siłownika i innej armatury, której żywotność ulega znacznemu skróceniu, a pomieszczenia będą przegrzewane lub niedogrzewane. Więcej TUTAJ