Zmniejsz rachunki ze skuteczną izolacją

Podziel się

Rosnące ceny energii sprawiają, że szukamy oszczędności. Zaawansowane rozwiązania izolacyjne pomogą w zmniejszeniu strat ciepła, a co za tym idzie - obniżeniu rachunków za ogrzanie domu czy podgrzanie wody.

Rosnące ceny energii sprawiają, że szukamy oszczędności. Zaawansowane rozwiązania izolacyjne pomogą w zmniejszeniu strat ciepła, a co za tym idzie - obniżeniu rachunków za ogrzanie domu czy podgrzanie wody. Karolina Król z firmy Thermaflex opowiada o tym, jakie korzyści płyną z montażu wysokiej jakości izolacji.

Podstawowym zadaniem systemów izolacyjnych dla instalacji  HVAC jest minimalizowanie kosztownych strat energii. Redukując zużycie energii cieplnej, zmniejszamy także emitowanie szkodliwych substancji do atmosfery. Wybór wysokiej jakości materiałów izolacyjnych przyczynia się tym samym zarówno do ograniczenia kosztów utrzymania domu, jak i ma korzystny wpływ na ekologię.

Izolacja na lata

W pierwszej kolejności, inwestycja w nowoczesne materiały izolacyjne pozwala przedłużyć żywotność każdego systemu. Dzięki temu unikamy konieczności przeprowadzania kosztowej wymiany instalacji, a także zmniejszamy liczbę ewentualnych napraw.

- Zarówno systemy grzewcze, sanitarne, wentylacyjne, jak i chłodnicze narażone są na  awarie związane z kłopotliwym i drogim remontem. Z tego powodu tak ważnym jest, by na etapie budowy domu zainwestować w wysokiej jakości izolacje, które przyczynią się nie tylko do zwiększenia wydajności instalacji, ale także pozwolą cieszyć się komfortem i spokojem przez długie lata – mówi Karolina Król z firmy Thermaflex.

Izolacje muszą być wykonane z materiałów dobrej jakości oraz odpowiednio dobrane do systemu i co bardzo ważne - właściwie zamontowane. Tylko w ten sposób spełnią swoje zadanie. Jeśli podczas budowy domu będziemy szukać niewielkich oszczędności przy zakupie odpowiednich otulin, możemy w niedalekiej przyszłości stracić na tym o wiele więcej.

Oszczędności dla przyszłości

Wysokiej jakości izolacja zapewnia również wysoką wydajność wszelkiego rodzaju systemów. Energooszczędność to nie tylko słowo określające zmniejszenie strat energii, ale co najważniejsze -płynące z tego oszczędności finansowe. Budując lub remontując dom, najczęściej skupiamy się na izolacji ścian czy okien, zapominając, że nie tylko one mają wpływ na komfort użytkowania budynku.  Wybierając odpowiednią izolację do instalacji grzewczych, sanitarnych, chłodniczych czy wentylacyjnych, bardzo ważny jest wybór materiału o jak najlepszym współczynniku przewodzenia ciepła lambda (ʎ) oraz wykazującym odporność przed uszkodzeniami i pochłanianiem wilgoci.

- Bardzo ciekawym rozwiązaniem dostępnym na rynku są otuliny wykonane z pianki poliolefinowej. Jest to trwały materiał o stabilnych właściwościach izolacyjnych, który dodatkowo zabezpiecza system przez ewentualnym przenoszeniem ognia i dymu w przypadku wystąpienia pożaru. Pianka poliolefinowa o zamkniętej strukturze komórkowej nie chłonie wilgoci przez co gwarantuje brak ryzyka korodowania rurociągu oraz wykazuje bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła, co skutecznie ogranicza wszelkie straty energii. Materiał nadaje się do izolowania systemów grzewczych i sanitarnych, jak i wentylacyjnych czy chłodniczych, dzięki czemu jedno rozwiązanie sprawdzi się na każdym etapie budowy – mówi Karolina Król z firmy Thermaflex.

Jakich zatem rozwiązań, które skutecznie obniżą koszty utrzymania domu, poszukiwać?

Wysoka jakość, niskie rachunki

Jednym z rozwiązań, które gwarantuje wysoką wydajność i brak negatywnego wpływu na środowisko, jest system izolacji technicznych ThermaSmart PRO firmy Thermaflex. Jest to kompletny system o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych, które nie zmieniają się w czasie użytkowania. ThermaSmart PRO, dzięki swoim właściwościom, pozwala znacząco obniżyć wydatki na energię, ograniczając do minimum starty ciepła, a tym samym zmniejszając koszty podgrzewania wody czy ogrzewania budynku. System został stworzony z myślą o tym, aby zapewniać wysoką jakość, wydajność oraz wytrzymałość izolacji przez dziesiątki lat.

- System ThermaSmart PRO to szeroka gama wydajnych, trwałych i bezpiecznych elementów. Rozwiązanie to minimalizuje straty energii i zapobiega dyfuzji pary, co eliminuje ryzyko powstania korozji i zniszczenia instalacji.  W rodzinie produktów ThermaSmart PRO znajdują się otuliny tradycyjne oraz samoprzylepne, a także maty, części prefabrykowane oraz akcesoria ułatwiające montaż. System znajdzie zastosowanie podczas izolowania instalacji grzewczych, sanitarnych, chłodniczych czy wentylacyjnych, zapewniając komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Dodatkowym atutem ThermaSmart PRO jest jego relacja z ekologią. System powstaje w zgodzie ze środowiskiem i jest w pełni recyklingowalny – dodaje Karolina Król

 

Montaż nowoczesnych materiałów budowlanych to inwestycja, która w perspektywie czasu i użytkowania domu wpływa na stopniowe zwiększanie oszczędności. Właściwie wykonana izolacja z użyciem wysokiej jakości materiałów ma niepodważalny wpływ na pracę systemów instalacji całego domu, co przekłada się na generowanie oszczędności – zarówno tych związanych z kosztem energii, jak i ewentualnymi naprawami. Nowoczesne rozwiązania dostępne w ofercie firmy Thermaflex to sposób na stworzenie domu, który zagwarantuje mieszkańcom bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.